Neden Fiber İnternet?

Işık Hızında İnternet

Kuzey Kıbrıs'ta 100Mbps ve 1Gbps hızlar artık fiber optik teknoloji ile mümkün.

Fiber kablo teknolojisi kullanıcıya sunulan bant genişliğini dramatik olarak arttıran ve sinyallerin ışık ile taşındığı bir ortamı içermektedir. Fiber Optik kablonun içinde verinin lazer teknolojileri aracılığı ve ışıkla taşındığı sonsuz kabul edilen bir bantgenişliğinin sağlandığı bir ortamdan söz ediyoruz. Bakır kablo ile bir kaç yüz metreden sonra genişbant taşınması mümkün değilken, fiber ile 20-30 km sonra dahi genişbandı taşımak halen daha mümkündür.

Kesintisiz - Kaliteli İnternet

Kablosuz teknoloji (uydu) kullanılarak oluşturulan internet erişim hizmetleri ülkemizde çok yoğun frekans kirliliği yaratmakta olup, performansta sürekliliği garanti edemezler.

Çatıya kurulan ve kablosuz teknoloji (uydu) kullanılarak oluşturulan internet çözümlerinin aksine fiber internet çözümümüzde kopmalar ve performans düşüklükleri yaşanmaz. Ayrıca, arıza takip ve çözümlemelerinde daha kısa sürede çözüm sağladığından QoS (Servis Kalitesi) çok yüksek seviyededir.

4K TV İzlemek İçin Fiber İnternet

4K ve üzeri TV izlemek için tek çözümdür. Diğer teknolojiler böyle bir hizmeti sağlayamazlar.

Yüksek kalite HDTV yayınları, 4K Video gibi uygulamalar ancak fiber tarafından güvenilir ve istikrarlı olarak sağlanan 30Mbps ve yukarı hızlarda mümkün olabilmektedir.

Ev ve Kira Gelirlerinde Artış

Fiber olan ülkelerde yapılan araştırmalar gösteriyor ki: Fiber İnternet erişimi olan bina ve işyerlerinin değerlerinde ve/veya kira gelirlerinde %10-15'e kadar artış gözlemlenmektedir.

Gayrimenkul değerinizi arttırmak için sizler de Comtech Fibernet hizmeti ile konut ve işyerlerinize değer katabilirsiniz

Akıllı Ev Altyapısının Olmazsa Olmazı

Akıllı ve Güvenli Bina altyapısının ihtiyaç duyduğu olmazsa olmazı olan kesintisiz haberleşme altyapısını ancak fiber internet çözümü sağlar.

Fiber optik kablo ile genişbanda erişim sayesinde her türlü otomasyon uygulamalarının rahatlıkla yürütülebildiği yerleşim mekanlarını mümkün kılmaktadır. Bu sayede evlerde güvenlik, yangın, enerji, ısıtma, soğutma, su gibi kaynak ve mekan kontrol ve yönetimleri, uzaktan ve istenildiği zamanlarda (remote & real-time) sensörler ve kameralar aracılığıyla gerçek zamanlı olarak kesintiye ve kayba uğramadan yapılabiliyor.Comtech ile ışık hızında kaliteli kotasız güvenilir fiber internetin keyfini çıkar.

Evlerde, Apartmanlarda, Yurtlarda fiber internet varsa yaşanılan yerin değeri de artıyor,
Bu nedenle Comtech Fibernet!Hakkımızda

1992 yılında kurulan Comtech, KKTC’de Bilişim-İletişim (ICT) sektöründe daima öncü firma olmuştur. Ülkemizin ilk İnternet Servis Sağlayıcı (ISP) firması olan Comtech sektörde sistem entegratörlük çözümlerinin yanısıra uzun yıllar spesifik konularda yazılım, donanım ve anahtar çözümler sunmuş olup ülkemizde ISO 20000 sertifikası ile hizmet veren ilk teknoloji firmasıdır. Daha Fazla Bilgi


Bize Ulaşın
+90 (392) 22 88 444

Tel: +90 (392) 22 73 381

Tel: +90 (542) 887 6262

Fax: +90 (392) 22 88 425