Hotspot Hizmetlerimiz

Üniversite Kampüsleri Dahilinde veya Şehirlerdeki Yurt Yerleşkelerine, Rezidans veya Hotel Tipi Çoklu Konaklama olan ortamlardaki kullanıcılara yönelik Hotspot çözümlerimizle ilgili, “Size Özel Sağlayacağımız Çözüm” detayları için lütfen bizlerle iletişime geçiniz. Burada Hotspot Hizmetlerimizin genel kapsamı hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Firmamızın Çoklu Kullanım Alanlarındaki genel yaklaşımı bina komplekslerinde yaşayan her kullanıcıya 2 Mbps‘den başlayarak 100 Mbps‘ler seviyesine kadar çıkan yüksek hızlarda ve kesintisiz erişim sağlamak üzere bina kompleksine Fiber kablo çekilerek verilen Internet hizmetini kapsar. Böylelikle IPTV / Web TV gibi hizmetlere kesintisiz ve kaliteli erişim sağlanır ve ayrıca “Akıllı Oda / Güvenli Oda” sistemleri için gerekli olan Internet erişim altyapısı ve bağlantısı oluşturulmuş olur.

(Not: Müşterimiz Fiber Erişim yerine Wireless Erişim talep ederse bu yöndeki çözümlerimiz de mevcuttur)
style switcher

Fiber Altyapı Üzerinden Sağlanan Hotspot Çözümümüzün Avantajları

  • Yurt öğrencileri veya yerleşkelerde konaklayan misafirler veya Residans yaşayanları genel manada “Sistem Kullanıcıları” Internet üzerinde eğlenirken, oyun oynarken veya film izlerken kopma ve/veya donmalar olmaz.
  • Sistem kullanıcıları yurtdışındaki yakınları ile Skype, Facebook ve diğer ortamlarda görüntülü konuşurken iletişimleri kesilmez.
  • Sistem kullanıcıları önemli dosyalarını, fotoğraf ve videolarını, iCloud, Google Drive, Dropbox, MS One Drive gibi cloud ortamlarına hızlı ve efektif olarak yükler.
  • Çatıya kurulan ve kablosuz teknoloji (uydu) kullanılarak oluşturulan internet erişim hizmetleri ülkemizdeki çok yoğun frekans kirliliği yaratmakta olup, performansta sürekliliği garanti edemezler. Bu tür çözümlerin aksine kullanmış olduğumuz Fiber İnternet çözümüyle kopmalar ve performans düşüklükleri yaşanmaz.
  • Fiber internet çözümümüz ile hız sınırlaması olmayıp, 100 Mbps ve arzu edildiği takdirde 1 Gbps hizmet alınabilir. Diğer teknolojilerde böyle bir hizmet sağlanamaz.
  • Çözümümüz çatıda ve bina içerisindeki kablolamalarda görüntü ve çevre kirliliği yaratmaz.
  • Arıza takip ve çözümlemelerinde daha kısa sürede çözüm sağlandığından QoS (Servis Kalitesi) çok yüksek seviyededir.
  • Bina/işyeri/yurt değerlerinde ve/veya kira / konaklama gelirlerinde %10-15’e kadar artış sağlar.
  • 4K ve üzeri TV izlemek için tek çözümdür. Diğer teknolojiler böyle bir hizmeti sağlayamazlar.
  • Akıllı ve Güvenli Bina altyapısının ihtiyaç duyduğu olmazsa olmazı olan kesintisiz haberleşme altyapısını ancak bu çözüm sağlar.

style switcher

style switcher

Altyapı İşleri

Telefon Dairesi Ana Omurgası ile Müşterimizin Bina Kompleksi arasındaki Fiber kablo güzergahının belirlenmesi ve Fiber Optik kablonun çekilmesi için gerekli kazı ve boru altyapısının hazırlanması Comtech tarafından yapılır.

Kontrol Server ve Otomasyon Sistemi Yatırımı

Firmamızın Müşterimizin Bina Kompleksindeki her odaya kesintisiz Internet hizmetinin sağlanması için yukarıda bahsettiğimiz altyapı yatırımının üzerine Akıllı Kontrol Server ve Otomasyon Sistemlerini kurup, aylık her türlü TTNet Internet erişim bedeli ve bakım-destek dahil olmak üzere gerekli hizmetleri sağlar. Her Sistem Kullanıcısının (Öğrenci / Misafir / Kullanıcının) İnternet kullanım erişimi EU güvenli erişim şartlarını içeren Merkezi Server tarafından onaylandıktan sonra gerçekleşir. Verilen hizmet “güvenli ve kontrollu” bir hizmet olup, herhangi bir kötü kullanıma karşı EU, TR ve KKTC BTHK ( Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu) kurumunun talep ettiği yasal kayıtların sistem tarafından tutulması için gereken Merkezi Kontrol Server altyapısı firmamız tarafından kurulur.
style switcher